Úvodní stránka | Kontakty | Mapa stránek
Podzimek - EUROOKNA CZ s.r.o.

Přeskočit na navigaci

Technologie výroby

Společnost EUROOKNA CZ s.r.o. zajišťuje komplexní služby v oblasti výroby oken a dveří bez součinnosti subdodavatelských firem. Samotný výrobní proces začíná již zaměřením u zákazníka, následnou cenovou kalkulací a odbornou konzultací při výběru materiálů.

V následující fázi zpracováváme vybraný výrobní materiál (v tomto případě dřevo) dle přání zákazníka. Hotový produkt (dřevěná okna, vchodové dveře aj.) dopravíme na cílové místo, kde provedeme odbornou montáž. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis.

Výrobní proces

Připravili jsme pro Vás "fotoreportáž", kde si můžete prohlédnout kompletní výrobní proces dřevěných eurooken od úvodního opracování dřeva až po finální produkt.

Příprava, materiál

Pro výrobu eurooken využíváme merantový materiál (dřevo z Indonésie) od dodavatele firmy Hapex s.r.o. Na počátku tak jsou 6m merantové lamely, které se následně strojově zkracují (tzv. hrubé krácení).

Příprava - merantové lamely Příprava - merantové lamely Příprava - hrubé krácení

Hoblování lamel

V další fázi provádíme hoblování lamel pomocí čtyřstranné frézy. Z hrubého hranolu o rozměrech cca 72x86mm tak získáme čistý profil v rozměrech cca 68x80mm.

Čtyřstranná hoblovací fréza Čtyřstranná hoblovací fréza Čtyřstranná hoblovací fréza

Zkracování hranolu

Takto upravený profil následně zkracujeme na požadované rozměry dle aktuálně zpracovávané objednávky.

Zkracování hranolu Zkracování hranolu Příprava pro čepování

Čepování hranolů

V následující fázi probíhá tzv. čepování hranolů. Profilování kusů (přířezů) provádíme pomocí speciálního čepovacího stroje.

Čepování hranolu Čepování hranolu - praktická ukázka Čepování hranolu - ukázka profilu

Klížení do rámů

Nyní se výroba přesouvá do ruční dílny, kde dochází k vybrušování a namáčení profilů. Následuje strojové klížení do rámů (tzv. falcování jednotlivých dílců do sebe - křídla a rámy). Nahrubo sklížený rám a křídlo je nutné znovu opracovat v ruční dílně. Opakuje se tak proces vybrušování a namáčení, aby bylo vše připraveno pro lakovnu.

Díky ruční výrobě je možné pracovat s kvalitním merantovým materiálem, který však není vhodný pro strojovou výrobu. Namáhavá ruční práce je zárukou kvality povrchové úpravy (hladký povrch) oproti strojové výrobě.

Klížení do rámů Klížení do rámů Klížení do rámů
Ruční dílna Ruční dílna Ruční dílna

Lakování

Sklížená a opracovaná eurookna se následně přesouvají do lakovny, kde je možný dvojí způsob lakování. V prvním případě se jedná o namáčení, v druhé o lakování štětkou (impregnace či barevné odstíny).

Kování

Pro eurookna používáme celoobvodové kování (nejprve se okove křídlo a následně i rám) a okapnice.

Zasklívání

Okovaná eurookna jsou připravena pro další fázi výrobního procesu, kterou je zasklívání (výběr vhodného materiálu pro zasklívání vychází z požadavků zákazníka).

Expedice

Hotové výrobky se posléze připraví k expedici k zákazníkovi, který si daná eurookna objednal.

Montáž u zákazníka

Součástí našich služeb je rovněž montáž námi vyrobených eurooken (jsme schopni zajistit jak demontáž původních oken, tak i zednické práce včetně úklidu). Na přání zákazníka zhotovíme parapety (vnitřní a venkovní), žaluzie, sítě proti hmyzu atp.


Copyright © 2008 - 2020 EUROOKNA CZ s.r.o. | Tvorba www prezentací